Інформационная платформа участников Холодной войны
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ УЧАСНИКІВ ГІБРИДНИХ ВІЙН - ВЕТЕРАНІВ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Героїчний вчинок українських бійців

Бійці Дорохін І.Д. та Боголюб Д.В. ціною свого здоров’я захистили командира. Лише доля та військові лікарі Військово-медичного клінічного центру (ВМКЦ) Північного регіону повернули бійців до життя.        На сході країни йдуть бойові дії проти ворогів нашої єдності та свободи. Наші військові ведуть важкі бої, гинуть, отримують поранення, здійснюють подвиги. Але не завжди їх героїчні вчинки стають відомі широкому загалу громадськості та мають належну оцінку держави.

        В Луганській області 03.07.2014 року у складі розвідувальної групи окремого розвідувального батальйону механізованої бригади, старший солдат Дорохін Іван Дмитрович уродженець міста Лисичанськ Луганській області, рядовий Боголюб Дмитро Вікторович, уродженець м. Бердичів, та сержант-контрактник Малишко Сергій отримали бойове завдання – провести розвідку місцевості для запуску безпілотного літака-розвідника.

        Виконавши завдання, розвідники поверталися для доповіді старшому командуванню. Вони вимушені були проходити через лісову смугу і звернули увагу на велику кількість «розтяжок». Сержант Малишко Сергій не помітив одну з них та зачепив її ногою. Побачивши, що «розтяжка» спрацювала, солдати повалили командира на землю та закрили його своїми тілами. Після підриву осколки гранати потрапили в голову, праву руку та праву ногу Боголюба Д.В., солдат Дорохін І.Д. отримав поранення лівого стегна та контузію. Завдячуючи рішучим діям солдатів сержант Малишко залишився неушкодженим.

        Бійці ціною свого здоров’я захистили командира. Лише доля та військові лікарі Військово-медичного клінічного центру (ВМКЦ) Північного регіону повернули бійців до життя.

        Цей героїчний вчинок міг залишитися поза увагою як командування, так і громадськості, якби не полковник Гузь Василь Іванович – член Президії Харківського обласного Комітету ветеранів військової служби – учасників Холодної війни. Він постійно відвідував у ВМКЦ поранених бійців, морально їх підтримував, опитував про проблеми. У одній з таких бесід він познайомився з Дорохіним і Боголюбом та дізнався про вчинок хлопців.

        За ініціативою Василя Івановича Комітет письмово звернувся до Президента України та Міністра   оборони України з проханням надати належну оцінку героїчному вчинку бійців.

           З відповіддю чиновники не забарилися і нагорода знайшла героїв. Військовослужбовці Дорохін І.Д. та Боголюб Д.В. за особисту мужність і геоїзм Указом Президента України від 08.09.2014 № 708/2014 "Про відзначення державними нагородами України" нагороджені орденами за "За мужність" ІІІ ступеня.Обновлен 28 янв 2015. Создан 16 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Besucherzahler most beautiful Russian and Ukrainian brides
счетчик посещений